Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty inPost) już od 100,00 zł.
Recenzje

Piszą o Mai 2:

  • "Seria jest bardzo atrakcyjna dla dzieci, bo nie ma nic wspólnego ze szkolnym podręcznikiem, a mimo to uczy w przyjazny i ciekawy sposób. Bardzo serdecznie polecamy!" -> W Naszej Bajce


"Cieszę się, że mogę Wam dziś pokazać bardzo wyczekaną przeze mnie premierę. „Angielski z Mają. Część 2” to książka, której powstaniu bardzo kibicowałam! Do pierwszej część przygód Mai w Wielkiej Brytanii wracamy regularnie i jestem pewna, że w przypadku drugiej będzie dokładnie tak samo. Patronowanie takim książkom to wielka przyjemność!"

Kasia, www.kukumag.com


"Historie mają na celu zapoznać czytelnika z językiem angielskim. Maja od niedawna mieszka w Wielkiej Brytanii i cały czas dzielnie stawia czoła językowym wyzwaniom. Nie znajdziecie tu sztywnych rozmówek i dosłownych tłumaczeń każdego zdania. Autorka postawiła na naturalność i angielskie zwroty umiejętnie wplotła w zwyczajne życie polskiej dziewczynki. Uzupełnieniem są ilustracje, które zawierają słówka wraz ze wskazaniem nazywanej rzeczy. Czytelnik nowe zdania rozumie intuicyjnie, a każdą niejasność może sprawdzić na końcu rozdziału, w zestawieniu słów i wyrażeń pojawiających się w opowiadaniu.
Niezmiennie doceniam budowę zdań: są proste, nie przekombinowane, wprost idealne dla przedszkolaków czy uczniaków. Warto wspomnieć, że każdy, kto ma wątpliwości co do poprawnej wymowy słów zawartych w książce może skorzystać z darmowych podcastów umieszczonych na stronie angielskizmaja.pl. Zespół profesjonalistów czyta wszystkie słówka i wyrażenia zawarte w tekście.
Jest mi niezmiernie miło objąć ten ogrom profesjonalizmu patronatem."

Magda @mojedzieckosienudzi


"Historyjka przyjazna, zachęcające do słuchania, wpadająca w ucho i prowokująca do rozmowy i dodatkowych pytań ...setki pytań. Opowiadania są głównie po polsku, język angielski jest wpleciony w głównych zwrotach, co nie zakłóca procesu czytania a tylko go uzupełnia. Moje słuchaczki z chęcią powtarzały nowe zwroty i wskazywały te, które znają z przedszkola. Na końcu rozdziału czeka na nas review ! Czyli zestawienie wyrażeń i słówek z danego chapter. Już wiem, że Maja zaskarbiła sobie przyjaźń moich córek. I moją też. Myślę, że te pozycje znacznie wspomogą naszą naukę angielskiego I są naprawdę godne polecenia."


"Przepiękna książka pod każdym względem. Historie, ilustracje, czcionka, wszystkie detale no jestem zachwycona i bardzo polecam!"


"U nas Maja to wieeelka miłość! Wracamy do pierwszej części regularnie, a druga jest jeszcze fajniejsza! Super wydana i ładnie napisana."


"Naprawdę super książka! Moje dziecko (jeszcze nie ma 4 lat) jest zachwycone, a my – rodzice – oczarowani. Z czystym sercem polecam ją wszystkim – zarówno tym, którzy pragną rozpocząć przygodę z angielskim u swoich pociech- jak i tym, którzy już dawno ją zaczęli.""Wspaniała książka. Jest treść, są obrazki i zwroty w języku angielskim dla początkujących. Dziękuję za polecenie."


Piszą o Mai 1:

  • "Bardzo polecam! To pierwsza na rynku książki dziecięcej pozycja, która powstała z obserwacji dzieci i pasji do nauczania." -> W Naszej Bajce
  • "Pomysł jest świetny, bo chodzi o wsparcie dziecka w poznawaniu żywego języka, nie tylko słówek, ale właśnie języka." -> Aktywne Czytanie
  • "To wartościowa i pięknie zilustrowana książka, która zapozna dzieci z podstawowymi zwrotami w języku angielskim i zachęci dzieci do nauki tego języka." -> Mali Czytelnicy
  • "Bardzo udany początek serii, ciekawa opowiastka i przede wszystkim interesujące źródło nauki języka obcego" -> Bajkochłonka
  • "Angielski jest fajny. Szczególnie z taką książką." -> Dziecioczytanie
  • "Moc słów anglojęzycznych w języku młodego Polaka" -> Kusiątka
  • Maja jako odważna i silna dziewczynka -> Nasze Kluski

Genialna książka do nauki angielskiego dla przedszkolaków. Maja mieszka z rodzicami w Wielkiej Brytanii. Dzieciaki mogą poznać jej przygody, w czaseie których w naturalny sposób przyswaja słowa i zwroty języka angielskiego, w szerszym kontekście języka polskiego, który już doskonale zna. Dzięki tej ksiażce angielskie słowka same wpadają dzieciom do głowy. Bardzo, bardzo polecam.

Wiola, www.wiolawoloszyn.pl

"Angielski z Mają" to bajka ze sprytnie przemyconymi najważniejszymi zwrotami po angielsku. Główna bohaterka przeprowadza się z rodzicami do Wielkiej Brytanii i bardzo chce nauczyć się tu języka. W pierwszym opowiadaniu ma szansę przywitać się i rozmawiać z właścicielem wynajmowanego domu, który prezentuje nowe pokoje. W drugim, je obiad w restauracji, a w trzecim wybiera się do zoo. Autorka - na co dzień nauczycielka języka angielskiego - proponuje również wprowadzenie pytań, dialogów podczas omawiania wielu ilustracji wzbogaconych o angielskie nazwy przedmiotów i miejsc. Nie da się ukryć, że tego typu zabawa jest świetną formą nauki.
Podoba mi się wytłuszczenie angielskich zwrotów. Zabieg ten sprawił, że mój syn po kilka razy pytał "a co tu jest napisane? a co to znaczy?" i tak utrwalał nowe zwroty. Ponadto warto wspomnieć, że osoba czytająca wcale nie musi znać języka obcego, gdyż tłumaczenie jest sprytnie wplecione w tekst. Na koniec każdego rozdziału możemy przypomnieć sobie wszystkie nowe słowa i wyrażenia dzięki tabeli będącej zestawieniem wyrazów pojawiających się w opowiadaniu. Pozycja ta jest dopracowana, przemyślana i niedroga (!). Z niecierpliwością czekamy na część drugą!

Magda, @mojedzieckosienudzi

Kilka dni temu dotarła do mnie książka „Angielski z Mają” czyli odpowiedź na jakże często pojawiające się pytanie: „Jak zacząć uczyć dziecko angielskiego?”
Książka autorstwa Ani Szczypki jest świetna, bo przedstawia realne sytuacje użycia języka. Tytułowa Maja, wraz z rodzicami, przylatuje do Londynu i przeżywa codzienne sytuacje. Poznaje nowy dom, idzie do restauracji i do zoo. Każde z opowiadań jest napisane bardzo ładną polszczyzną, ale ma wplecione angielskie dialogi i słownictwo, co pozwala dziecku oswoić się i nauczyć języka obcego w naturalnym kontekście, który jest w pełni zrozumiały.
Na ładnych ilustracjach mamy angielskie podpisy przedmiotów, więc w prosty sposób możemy dodatkowo zadawać pytania i uczyć się słówek. Pomogą nam w tym też tabelki umieszczone na końcu rozdziałów z użytymi wcześniej słówkami i zwrotami. Moje dzieci bardzo polubiły Maję i chętnie powtarzają angielskie zwroty. Dlatego też bardzo się cieszę, że jako Kukumag mogę patronować tej książce i trzymam kciuki za kolejne tomy ?
Aha, oczywiście przygody Mai są w pełni #montessorifriendly
Dodatkowo na stronie możecie odsłuchać podcastów gdzie autorka z ładnym brytyjskim akcentem wymawia angielskie zwroty użyte w książce.

Kasia, www.kukumag.com

Do redakcji właśnie przesłano porcję wiedzy opakowaną w świetną historię. Mama i nauczycielka języka angielskiego, testując na własnych dzieciach sposoby bezbolesnej nauki języka obcego, daje nam właśnie świetną lekcję. O tym, że najlepiej uczyć się przez zabawę nie muszę nikogo przekonywać. Dlatego czytanie przygód Mai łączy naukę nowych słówek z ciekawą opowieścią o dziewczynce, która z rodzicami zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Teraz musi wejść w świat anglojęzyczny, dogadać się w restauracji, zwiedzić zoo. Książka pokazuje kłopoty wynikające z nieznajomości języka. Może pomóc zrozumieć potrzebę nauki języków obcych. Pozwala zapoznać się z kulturą, obyczajami innego kraju, ale przede wszystkim stanowi znakomitą okazję, by zamiast jechać na kolejne zajęcia dodatkowe usiąść z własnym dzieckiem i po prostu mu poczytać. Spróbujcie... Zachęcamy!

Guliwer - czasopismo o książce dla dziecka


Moje dziewczynki pokochały "Angielski z Mają" od pierwszego opowiadania ? i już pytają o kolejne części ? Książka opowiada o dziewczynce, która zamieszkuje z rodzicami w Wielkiej Brytanii i tam odkrywa język angielski. Wiecie, że ogromnie cenię ludzi z pasją i wiedzą. A autorką tej książki jest Ania Szczypka - mama trojga dzieci i nauczycielka języka angielskiego. Napisała dla swoich pociech rewelacyjną książkę, dzięki temu, że wie jak skutecznie zapoznawać dzieci z językiem obcym. "Angielski z Mają" składa się z kilku rozdziałów o różnej tematyce m. in. dom, restauracja czy zoo. W każdym z opowiadań wplecione są angielskie dialogi i słowa, co pozwala dzieciom uczyć się języka angielskiego w kontekście, który jest dla nich w pełni zrozumiały. To ogromna zaleta! Każdy rozdział zakończony jest mini słownikiem, który zawiera zestawienie słów i wyrażeń pojawiających się w opowiadaniu. Ilustracje są estetyczne i przyjemne dla oka, dodatkowo posiadają podpisy w języku angielskim, co ułatwia zapamiętywanie poszczególnych słów. A na stronie autorki możecie pobrać kolorowanki i odsłuchać podcastów z wymową słów i zwrotów zawartych w książce? Uważam, że to książka którą warto mieć w swojej biblioteczce.

Emilia


Autorka miała fantastyczny pomysł. Główna bohaterka Maja wyjeżdża z rodzicami do Wielkiej Brytanii i tam musi poradzić sobie w wielu nowych sytuacjach. I tak naturalnie wychodzi, że gdy dziewczynka spotyka nową osobę, to ona mówi po angielsku. Dla dzieci jest to zrozumiałe i logiczne. Szybko chwytają nowe zwroty. Nie ma w tej książce żadnej sztuczności i wciskania angielskiego na siłę. Pomysł jest znakomity!
U nas książka bardzo się sprawdziła, więc jeśli chcecie rozpocząć przygodę z angielskim, to szczerze polecam!

Ewa


Uważam, że jest to książka, którą warto mieć. Moja 3,5 roczna córka od razu się nią zainteresowała. Bardzo podobały się jej ilustracje i chętnie słuchała ciekawej historii.

Karolina


Bardzo polecam książkę Angielski z Mają?ᅡᅠJest świetna. Przyciąga kolorowymi, szczegółowymi obrazkami podpisanymi po angielsku, ciekawą fabułą, formatem w sam raz dla dzieci. Choć przeznaczona dla młodych czytelników, z pewnością okaże się niezbędną pomocą w nauce języka angielskiego także dla dorosłych. Książkę przeczytaliśmy bardzo szybko i ciągle chce się do niej wracać. Z zapartym tchem oczekujemy na kontynuację.

Marzena


Historie są proste i opisowe, bardzo dobrze się je czyta. Dzieci słuchają z uwagą i chętnie powtarzają angielskie słowa. Bardzo serdecznie polecamy i wyczekujemy kolejnej części?￰゚リハ?

Kasia


Moje dzieci są zachwycone książką i chcą jeszcze...☺bardzo fajnie napisana, fajnie się czyta i słucha, i ten angielski?

Marysia


Dzieci są zachwycone, często czytają wiec efekt został osiągnięty. Aniu gratuluje pomysłu i wykonania, współpraca z ilustratorem też strzał w 10. Polecam.

Błażej


Recenzja mojej 7 letniej córki: "Za krótka ta książka!" Ogólnie było wielkie niezadowolenie, że to już koniec i stanowczo stwierdziła, że ona chce więcej historii z tej serii i żebym jeszcze kupiła. Była bardzo szczęśliwa i dumna, że rozumie większość. Syn (3 lata), po dwóch pierwszych stronach zapytał: “Czemu oni tak dziwnie mówią?” i zajął się czymś innym. Zaproponowałam córce, żeby mu tłumaczyła, bawił się i słuchał jednym uchem. A potem zaczął powtarzać niektóre słówka.

Agnieszka


Piotrek przeczytał I rozdział jednym tchem. Z całą pewnością będzie to pierwsza książka przeczytana przez niego samodzielnie:) świetnie napisana, ilustracje obłędne ?ᅡᅠnie ma nic lepszego niż metoda praktycznego zastosowania języka angielskiego! Najbardziej podoba nam się to, że jest to część 1 ❤️ czyli będą następne...?ᅡᅠRewelacja! ?ᅡᅠPolecam!

Magdalena


Pragnę zarekomendować książkę każdemu ♡ książka bardzo sprytnie wplata angielskie sformułowania z dnia codziennego ♡ Córka 3,5l od razu dała sobie przeczytać całą książeczkę, była rozczarowana, że już się skończyła, ale za to zaczęła powtarzać słówka po angielsku i dopytywać o inne wyrazy po angielsku ♡ a już nie wspomnę o tym, że w zabawie zawsze mówi, że ma na imię Maja więc główna bohaterka bardzo jej spasowała, co potwierdzają jej słowa: "mamusiu dziękuję, że kupiłaś mi książkę z Mają. bardzo mi się podoba i zawsze o takiej marzyłam ♡" ♡♡♡♡ nic dodać nic ująć ! książka napisana bardzo fajnie z pięknymi ilustracjami ♡ POLECAM !!!! i dziękuję, że tak szybko do nas dotarła ♡♡♡

Joanna


Tymek sięgnął po książkę dziś ok. 19. Przed 20 padło: "Tatooo, skończyłem! Kupisz mi drugą część?" Czy coś jeszcze trzeba dodawać? No, może jedynie: "Ania, do roboty! Druga część się sama nie napisze!" ?

Tomek


Polecam książkę dla dzieci! Ma piękną grafikę. Dzieci chętnie zaglądają do niej aby nauczyć się czegoś nowego:)

Aleksandra

Super !!! fajna sprawa - nareszcie mogę z wnukami uczyć się angielskiego. Polecam Wam wszystkim książkę "Angielski z Mają"?￰゚

Stanisław


U nas przyjęła się świetnie. Obydwie moje bardzo zaciekawione. Dobra robota!

Maria


Było czytane od razu po rozpakowaniu. Pierwsze recenzje. Bardzo pochlebne:) Żona-anglistka: "Fajne". Synek: "Poczytasz mi Mamo do snu?".

Adam

Książkę wydałam dzięki samodzielnemu zebraniu funduszy poprzez zrzutkę. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/ypbrur 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl