Piszą o Mai:

  • "Bardzo polecam! To pierwsza na rynku książki dziecięcej pozycja, która powstała z obserwacji dzieci i pasji do nauczania." -> W Naszej Bajce
  • "To wartościowa i pięknie zilustrowana książka, która zapozna dzieci z podstawowymi zwrotami w języku angielskim i zachęci dzieci do nauki tego języka." -> Mali Czytelnicy 
  • "Bardzo udany początek serii, ciekawa opowiastka i przede wszystkim interesujące źródło nauki języka obcego" -> Bajkochłonka
  • "Angielski jest fajny. Szczególnie z taką książką." -> Dziecioczytanie
  • "Moc słów anglojęzycznych w języku młodego Polaka" -> Kusiątka 
  • Maja jako odważna i silna dziewczynka -> Nasze Kluski

Recenzje

Kilka dni temu dotarła do mnie książka „Angielski z Mają” czyli odpowiedź na jakże często pojawiające się pytanie: „Jak zacząć uczyć dziecko angielskiego?”
Książka autorstwa Ani Szczypki jest świetna, bo przedstawia realne sytuacje użycia języka. Tytułowa Maja, wraz z rodzicami, przylatuje do Londynu i przeżywa codzienne sytuacje. Poznaje nowy dom, idzie do restauracji i do zoo. Każde z opowiadań jest napisane bardzo ładną polszczyzną, ale ma wplecione angielskie dialogi i słownictwo, co pozwala dziecku oswoić się i nauczyć języka obcego w naturalnym kontekście, który jest w pełni zrozumiały.
Na ładnych ilustracjach mamy angielskie podpisy przedmiotów, więc w prosty sposób możemy dodatkowo zadawać pytania i uczyć się słówek. Pomogą nam w tym też tabelki umieszczone na końcu rozdziałów z użytymi wcześniej słówkami i zwrotami. Moje dzieci bardzo polubiły Maję i chętnie powtarzają angielskie zwroty. Dlatego też bardzo się cieszę, że jako Kukumag mogę patronować tej książce i trzymam kciuki za kolejne tomy 🙂
Aha, oczywiście przygody Mai są w pełni #montessorifriendly
Dodatkowo na stronie możecie odsłuchać podcastów gdzie autorka z ładnym brytyjskim akcentem wymawia angielskie zwroty użyte w książce.

Kasia z Kukumag.com

 

Genialna książka do nauki angielskiego dla przedszkolaków. Maja mieszka z rodzicami w Wielkiej Brytanii. Dzieciaki mogą poznać jej przygody, w czasie których w naturalny sposób przyswaja słowa i zwroty języka angielskiego, w szerszym kontekście języka polskiego, który już doskonale zna. Dzięki tej książce angielskie słówka same wpadają dzieciom do głowy. Bardzo, bardzo polecam.

Wiola z Matkawariatka.pl

 

"Angielski z Mają" to bajka ze sprytnie przemyconymi najważniejszymi zwrotami po angielsku. Główna bohaterka przeprowadza się z rodzicami do Wielkiej Brytanii i bardzo chce nauczyć się tu języka. W pierwszym opowiadaniu ma szansę przywitać się i rozmawiać z właścicielem wynajmowanego domu, który prezentuje nowe pokoje. W drugim, je obiad w restauracji, a w trzecim wybiera się do zoo. Autorka - na co dzień nauczycielka języka angielskiego - proponuje również wprowadzenie pytań, dialogów podczas omawiania wielu ilustracji wzbogaconych o angielskie nazwy przedmiotów i miejsc. Nie da się ukryć, że tego typu zabawa jest świetną formą nauki.
Podoba mi się wytłuszczenie angielskich zwrotów. Zabieg ten sprawił, że mój syn po kilka razy pytał "a co tu jest napisane? a co to znaczy?" i tak utrwalał nowe zwroty. Ponadto warto wspomnieć, że osoba czytająca wcale nie musi znać języka obcego, gdyż tłumaczenie jest sprytnie wplecione w tekst. Na koniec każdego rozdziału możemy przypomnieć sobie wszystkie nowe słowa i wyrażenia dzięki tabeli będącej zestawieniem wyrazów pojawiających się w opowiadaniu. Pozycja ta jest dopracowana, przemyślana i niedroga (!).
Z niecierpliwością czekamy na część drugą!
 
Magda z @mojedzieckosienudzi

 

Do redakcji właśnie przesłano porcję wiedzy opakowaną w świetną historię. Mama i nauczycielka języka angielskiego, testując na własnych dzieciach sposoby bezbolesnej nauki języka obcego, daje nam właśnie świetną lekcję. O tym, że najlepiej uczyć się przez zabawę nie muszę nikogo przekonywać. Dlatego czytanie przygód Mai łączy naukę nowych słówek z ciekawą opowieścią o dziewczynce, która z rodzicami zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Teraz musi wejść w świat anglojęzyczny, dogadać się w restauracji, zwiedzić zoo. Książka pokazuje kłopoty wynikające z nieznajomości języka. Może pomóc zrozumieć potrzebę nauki języków obcych. Pozwala zapoznać się z kulturą, obyczajami innego kraju, ale przede wszystkim stanowi znakomitą okazję, by zamiast jechać na kolejne zajęcia dodatkowe usiąść z własnym dzieckiem i po prostu mu poczytać. Spróbujcie... Zachęcamy!

Guliwer - czasopismo o książce dla dziecka

 

Moje dziewczynki pokochały "Angielski z Mają" od pierwszego opowiadania 😀 i już pytają o kolejne części 😊 Książka opowiada o dziewczynce, która zamieszkuje z rodzicami w Wielkiej Brytanii i tam odkrywa język angielski. Wiecie, że ogromnie cenię ludzi z pasją i wiedzą. A autorką tej książki jest Ania Szczypka - mama trojga dzieci i nauczycielka języka angielskiego. Napisała dla swoich pociech rewelacyjną książkę, dzięki temu, że wie jak skutecznie zapoznawać dzieci z językiem obcym. "Angielski z Mają" składa się z kilku rozdziałów o różnej tematyce m. in. dom, restauracja czy zoo. W każdym z opowiadań wplecione są angielskie dialogi i słowa, co pozwala dzieciom uczyć się języka angielskiego w kontekście, który jest dla nich w pełni zrozumiały. To ogromna zaleta! Każdy rozdział zakończony jest mini słownikiem, który zawiera zestawienie słów i wyrażeń pojawiających się w opowiadaniu. Ilustracje są estetyczne i przyjemne dla oka, dodatkowo posiadają podpisy w języku angielskim, co ułatwia zapamiętywanie poszczególnych słów. A na stronie autorki możecie pobrać kolorowanki i odsłuchać podcastów z wymową słów i zwrotów zawartych w książce🙂Uważam, że to książka którą warto mieć w swojej biblioteczce.

Emilia

 

Uważam, że jest to książka, którą warto mieć. Moja 3,5 roczna córka od razu się nią zainteresowała. Bardzo podobały się jej ilustracje i chętnie słuchała ciekawej historii.

Karolina

 

Bardzo polecam książkę Angielski z Mają😊 Jest świetna. Przyciąga kolorowymi, szczegółowymi obrazkami podpisanymi po angielsku, ciekawą fabułą, formatem w sam raz dla dzieci. Choć przeznaczona dla młodych czytelników, z pewnością okaże się niezbędną pomocą w nauce języka angielskiego także dla dorosłych. Książkę przeczytaliśmy bardzo szybko i ciągle chce się do niej wracać. Z zapartym tchem oczekujemy na kontynuację.

Marzena

 

Historie są proste i opisowe, bardzo dobrze się je czyta. Dzieci słuchają z uwagą i chętnie powtarzają angielskie słowa. Bardzo serdecznie polecamy i wyczekujemy kolejnej części😄😊😄

Kasia

 

Moje dzieci są zachwycone książką i chcą jeszcze...☺bardzo fajnie napisana, fajnie się czyta i słucha, i ten angielski🍯

Marysia

 

Dzieci są zachwycone, często czytają wiec efekt został osiągnięty. Aniu gratuluje pomysłu i wykonania, współpraca z ilustratorem też strzał w 10. Polecam.

Błażej

 

Recenzja mojej 7 letniej córki: "Za krótka ta książka!" Ogólnie było wielkie niezadowolenie, że to już koniec i stanowczo stwierdziła, że ona chce więcej historii z tej serii i żebym jeszcze kupiła. Była bardzo szczęśliwa i dumna, że rozumie większość. Syn (3 lata), po dwóch pierwszych stronach zapytał: “Czemu oni tak dziwnie mówią?” i zajął się czymś innym. Zaproponowałam córce, żeby mu tłumaczyła, bawił się i słuchał jednym uchem. A potem zaczął powtarzać niektóre słówka.

Agnieszka

 

Piotrek przeczytał I rozdział jednym tchem. Z całą pewnością będzie to pierwsza książka przeczytana przez niego samodzielnie:) świetnie napisana, ilustracje obłędne 😍 nie ma nic lepszego niż metoda praktycznego zastosowania języka angielskiego! Najbardziej podoba nam się to, że jest to część 1 ❤️ czyli będą następne...🙂 Rewelacja! 👏 Polecam!

Magdalena

 

Pragnę zarekomendować książkę każdemu ♡ książka bardzo sprytnie wplata angielskie sformułowania z dnia codziennego ♡ Córka 3,5l od razu dała sobie przeczytać całą książeczkę, była rozczarowana, że już się skończyła, ale za to zaczęła powtarzać słówka po angielsku i dopytywać o inne wyrazy po angielsku ♡ a już nie wspomnę o tym, że w zabawie zawsze mówi, że ma na imię Maja więc główna bohaterka bardzo jej spasowała, co potwierdzają jej słowa: "mamusiu dziękuję, że kupiłaś mi książkę z Mają. bardzo mi się podoba i zawsze o takiej marzyłam ♡" ♡♡♡♡ nic dodać nic ująć ! książka napisana bardzo fajnie z pięknymi ilustracjami ♡ POLECAM !!!! i dziękuję, że tak szybko do nas dotarła ♡♡♡

Joanna

 

Tymek sięgnął po książkę dziś ok. 19. Przed 20 padło: "Tatooo, skończyłem! Kupisz mi drugą część?" Czy coś jeszcze trzeba dodawać? No, może jedynie: "Ania, do roboty! Druga część się sama nie napisze!" 😉

Tomek

 

Polecam książkę dla dzieci! Ma piękną grafikę. Dzieci chętnie zaglądają do niej aby nauczyć się czegoś nowego:)

Aleksandra

 

Super !!! fajna sprawa - nareszcie mogę z wnukami uczyć się angielskiego. Polecam Wam wszystkim książkę "Angielski z Mają"😀😀

Stanisław

 

U nas przyjęła się świetnie. Obydwie moje bardzo zaciekawione. Dobra robota!

Maria

 

Było czytane od razu po rozpakowaniu. Pierwsze recenzje. Bardzo pochlebne:) Żona-anglistka: "Fajne". Synek: "Poczytasz mi Mamo do snu?".

Adam

 

 

 

"Angielski z Mają" to opowieść o rezolutnej dziewczynce, która zamieszkuje z rodzicami w Wielkiej Brytanii.Maja w naturalny sposób przyswaja słowa i zwroty języka angielskiego, w szerszym kontekście języka polskiego, który już doskonale zna. Książka o Mai to źródło, którego brakuje na rynku; ukazuje naukę języka rodzimego, zgodnie z rekomendacjami najnowszej dydaktyki języków obcych.Maja może z powodzeniem towarzyszyć dziecku w pierwszych krokach w języku angielskim.

Bartosz Brzoza

Wydział Anglistyki UAM oraz British Council Poland

 

"Angielski z Mają" to udana próba odkrywania języka angielskiego przez małe dzieci, a Maja to bohaterka przygód dziejących się w jej nowym miejscu zamieszkania, w Wielkiej Brytanii. Autorka książeczki - mama trojga dzieci i nauczycielka języka angielskiego - wie jak skutecznie wprowadzić zwroty oraz słowa w języku angielskim i zaprasza do czytania dzieci i ich rodziców.Poradzicie sobie z łatwością.

"Angielski z Mają" zawiera "zestawy pomocnicze", np. mini słowniki czy świetne ilustracje, które powinny zachęcać do wspólnej zabawy i wspólnego czytania. Po lekturze tych opowiadań chcemy wiedzieć co znowu się Mai przydarzy, zatem czekamy na dalsze historie w podobnym tonie i z ilustracjami.

Dr Monika Stawicka

JCJ, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Kontakt

Polityka prywatności

Strona Główna

©2020 website by FotoGrafostudio@o2.pl

Regulamin

Do pobrania