Nauka angielskiego z Poppy i Sam'em! 0
Nauka angielskiego z Poppy i Sam'em!

Poznaj Poppy i Sam'a – to sympatyczne rodzeństwo, które jest głównymi bohaterami serii książek w duchu Montessori, czyli opartych na realistycznych przygodach dzieci, ich rodziców oraz zwierząt żyjących na farmie. Większość książek, które poniżej zaprezentuję idealne są na początek przygody z językiem angielskim i bardzo polecam je rodzicom oraz dzieciom, którzy łagodnie chcą wejść w świat języka angielskiego.

  • Complete Book of Farmyard Tales. To książka-hit, którą znam niemalże na pamięć gdyż moje dzieci bardzo często do niej wracają. Książka posiada kody QR z nagraniami audio – idealna dla rodziców, którzy nie są pewni wymowy poszczególnych słówek. Można czytać ją na dwa sposoby: wersję prostszą (czyli zdanie u góry) lub wersję trudniejszą (czyli cały tekst na stronie). Posłuży także do pierwszych prób samodzielnego czytania. Książka zawiera 20 zabawnych opowiadań, a na każdej stronie ukryta jest kaczuszka – dzięki niej książka staje się wyszukiwanką. Gorąco polecam!

  • Poppy and Sam's First Words Book. To także świetna propozycja na początek nauki. W uporządkowany sposób wprowadza słownictwo, z którym dzieci zetkną się na farmie a także w codzienności - z tą pozycją m.in. poznasz nazwy zwierząt, rozwiesisz pranie z Poppy i Sam'em, wybierzesz się do sadu, nakarmisz kury, naprawisz traktor, wybierzesz się na stację kolejową oraz na plażę, zrobisz zakupy, powtórzysz kolory oraz liczebniki (od 1 do 100).

  • Poppy and Sam's Counting Book. To propozycja dla najmłodszych dzieci, które wchodzą właśnie w świat liczenia (1-10). Każda strona dedykowana jest jednej liczbie – dziecko zaznajamia się z liczebnikiem w graficznej formie oraz wyszukuje przedmiotu na w danej ilości. Książka ma kartonowe strony, posłuży Wam więc długo. Oczywiście na każdej stronie ukryła się kaczuszka, którą należy znaleźć - świetna zabawa gwarantowana

  • Poppy and Sam's ABC Flashcards. To sposób na naukę alfabetu oraz czytania pierwszych słów w języku angielskim! Zestaw składa się z 52 kart, po dwie na każdą literę. Z jednej strony znajduje się litera, z drugiej zaś – obrazek oraz słówko. Możesz użyć tych kart do wprowadzania liter czy nowych słówek. Zachęcisz nimi dziecko do pierwszych prób samodzielnego czytania. Możesz także zagrać w zabawę typu „Do you remember which word begins with „z”?” - moje dzieci uwielbiały tę zabawę z tymi kartami.

  • Poppy and Sam's Telling the Time Flashcards. To genialne karty które uczą czytania godzin w języku angielskim, ale nie tylko! Przede wszystkim są źródłem praktycznych zwrotów i wyrażeń w języku angielskim. Zestaw składa się z 50 kart, które z jednej strony prezentują zegar z wybraną godziną, a z drugiej opisują co dzieje się w tym czasie na farmie. Wydarzenia zostały dobrane tak, że każde dziecko będzie się z Poppy and Sam'em identyfikować, co sprawi, że chętniej będą wchodzić w historie przedstawione na obrazkach. To zestaw dostarczający wielu godzin nauki poprzez zabawę!

  • Poppy and Sam's Nature Spotting Book. To książka z kartonowymi stronami, która każdy miłośnik przyrody powinien mieć! Propozycja ta poprowadzi Cię przez pory roku, nauczy się nazw ptaków, owadów, drzew, kwiatów, zwierząt leśnych oraz morskich. Książkę możesz zabrać na spacer, wyjazd lub wakacje - nauka na łonie przyrody staje się bardziej atrakcyjna. Żółta kaczuszka do znalezienia na każdej stronie to ciekawe urozmaicenie tej książki.

  • Poppy and Sam's Nature Sticker Book. To książka a naklejkami, która jest ciekawym uzupełnieniem powyższej pozycji. Mocno angażuje dziecko kinetycznie, przez co uczy się ono wszystkim zmysłami. Książki tego typu nieraz uratowały nasze rodzinne podróże samochodem ;-)

  • Poppy and Sam's Bedtime Stories. To 10 opowiadań o Poppy and Sam'ie wydanych w jednej pozycji. Choć opowiadania zostały zawarte już w „Complete Book of Farmyard Tales”, napisane są trochę innym językiem z użyciem czasów przeszłych. Książka jest bogato ilustrowana, świetnie sprawdzi się na wieczorne czytanie z dzieckiem, a ukryta kaczuszka na każdej stronie sprawia, że z książki można korzystać godzinami!

 

 

Podobają Ci się te książki? Jeśli zainteresowała Cię któraś propozycja, napisz do mnie – wyślę Ci więcej informacji o danej książce. W chwili obecnej książki są u mnie dostępne od ręki. Koszt dostawy to 12pln paczkomatem lub 16pln kurierem (przy zamówieniu książek Usborne powyżej 250pln - przesyłka gratis). Napisz do mnie na angielskizmaja(at)gmail.com. Znajdziesz mnie także na Instagramie oraz Facebook-u.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl