Pomagam w domu po angielsku 0
64.jpg

Oprócz tego, że uczę angielskiego dorosłych i działam w mediach społecznościowych to po pierwsze jestem żoną i mamą. Mamą, która chce wychować swoje dzieci w najlepszy sposób jak potrafi. I jestem tego typu osobą, która ciągle próbuje nowe pomysły, aby ułatwić życie sobie i najbliższym. Jednym z takich jest praca nad samodzielnością dzieci i nad ich pomocą w domu. Gdyż minęły czasy kiedy to jako niemowlaki wymagały całodobowej opieki. Moje oczekiwania wobec nich rosną, ale staram się to robić stopniowo i krok po kroku.

Jednym z moich ostatnich pomysłów jest stworzenie tabelki obowiązków domowych. Oczywiście po angielsku! Zasada jest taka: dziecko wybiera sobie jeden obowiązek dziennie, wykonuje go i zaznacza to w tabelce. Przy okazji nowego słownictwa związanego z pracami domowymi (housework lub domestic chores), powtarzamy dni tygodnia. W tabelce nie ujęłam niedzieli gdyż w u nas w domu wtedy staramy się uwolnić od tej czynności. Tabelkę możecie drukować co tydzień jeśli pomysł zaskoczy w Twoim domu.

Chciał(a)byś wypróbować taką tabelkę? Znajdziesz tam także miejsce na swoje pomysły. Pobierz tabelkę TUTAJ, a jeśli uznasz materiał za pomocny, podeślij linka znajomej/znajomemu, dla których rozwój językowy swoich dzieci jest sprawą istotną. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl