Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty inPost) już od 100,00 zł.
Mały strażak, mała strażaczka 0
50.jpg

Jeśli Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie strażą pożarną i chcesz swojemu dziecku towarzyszyć w tej przygodzie i przy okazji wprowadzić w Waszą codzienność język angielski, ten zestaw jest idealny dla Ciebie.


Słownictwo. Aby poczuć się pewniej przy pasji swojego dziecka, rozpocznij zatem od podstawowego słownictwa. Oto moja lista. Koniecznie naucz się tych słówek, aby dziecko Cię już więcej nie zaskoczyło ;-)

wóz strażacki

remiza strażacka

strażak / strażaczka

drabina

wąż strażacki, sikawka

pożar

ugasić pożar

gaśnica

hełm

płaszcz, kurtka

dym

buty

otwór wylotowy (węża)

siekiera, topór

czujnik dymu

odznaka

a fire engine = a fire truck (AmE)

a fire station

a firefighter = a fireman / firewoman

a ladder

a hose

a fire

to put out = extinguish a fire

a fire extinguisher

a helmet

a coat

smoke

boots

a nozzle

an axe

a smoke alarm

a badge


Książka. "Fireman Small" by Wong Herbert Yee. W naszej biblioteczce znajduje się wierszem napisana historyjka małego strażaka, który pomaga ludziom w różnych sytuacjach. Książkę bardzo lubię przede wszystkim za powtarzalność pewnych wersów. Dzięki bogatym ilustracjom jest bardziej przystępna dla dziecka.


Praca plastyczna. Robimy wóz strażacki, po kolei nazywając jego części. Drukujemy, wycinamy, kolorujemy, sklejamy. I wóz strażacki gotowy! Pobierz TUTAJ


Piosenki. W trakcie robienia pracy plastycznej, zachęcam do puszczenia w tle strażackich piosenek. Oto moje trzy propozycje:

Potrzebujesz więcej słownictwa związanego z pojazdami? Proszę bardzo! Listę różnego rodzajów pojazdów wraz z ich wymową (w formie krótkiego podcastu) znajdziesz TUTAJ.

A jeśli uznasz ten artykuł za wartościowy lub znasz kogoś, kto mógłby z niego skorzystać, proszę podziel się nim czy to w mediach społecznościowych czy też podsyłając tej osobie link.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl