Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty inPost) już od 100,00 zł.
Julia Donaldson w naszym domu 0
56.jpg

Julia Donaldon na dobre rozgościła się w naszym domu. Jej książki się nie tylko idealne pod względem językowym, ale także bawią. Co więcej, zachwycają swoją wartością pod względem wychowawczym. Poruszane w nich tematy są uniwersalne i pełnią rolę edukacyjną. Propozycje ułożyłam mniej więcej według stopnia trudności językowej. Większość z wymienionych tu pozycji zilustrowana została przez Axela Schefflera – to idealny duet i dzięki jego ilustracjom po książki sięga się jeszcze chętniej. 

Oto propozycje, które mamy w domu i do których nadal sięgamy bardzo chętnie:

 1. One Mole Digging a Hole. To jedna z tych książek, które warto mieć w swojej biblioteczce, zwłaszcza jeśli rozpoczynacie przygodę z językiem angielskim. Napisana jest prostym rymowanym językiem. To świetna pozycja do ćwiczenia pamięci. Każda strona to możliwość przeliczenia czy to motyli czy też innych zwierząt. Książka uczy nazw zwierząt i akcesoriów ogrodowych. Zobacz środek TUTAJ.
 2. Hippo Has a Hat. To książka o wizycie zwierząt w sklepie odzieżowym. Pełna zabawnych sytuacji i rymowanego języka. Ostatnia strona pozwoli wam się pobawić w Can you spy a ...? a tym samym powtórzyć wcześniej poznane w książce słownictwo. Zobacz środek TUTAJ.
 3. Animal Music. Jeśli macie w domu fana instrumentów muzycznych oraz muzyki, to pozycja dla Was. To krótka rymowana opowiastka z wieloma czasownikami opisującymi dźwięki instrumentów. Zobacz środek TUTAJ.
 4. Fox's Socks. Lisek szuka swoich skarpetek. W zaskakujących miejscach odnajduje inne części swojej garderoby. Czy uda mu się odnaleźć swoje skarpetki? Krótka opowiastka, która rozbawi niejednego malucha. Zobacz środek TUTAJ.
 5. Chocolate Mousse for Greedy Goose. Głodne zwierzęta spotykają się przy posiłkach. Czasami nie potrafią się ze sobą dogadać, ale znajduje się rzecz, która je jednoczy. Co to będzie? Niedługa zabawna rymowanka, która mobilizuje dziecko do zapamiętania całego tekstu. Zobacz środek TUTAJ.
 6. Monkey Puzzle. Głównymi bohaterami są małpka i motylek, którzy próbują odnaleźć mamę małpki - dziecko łatwo identyfikuje się z problemem. Melodyjny, rytmiczny język, który wpada w ucho. W książce znajdziecie wiele przydatnych wyrażeń na co dzień np. let's have a think, come this way, she's just round the corner, please don't joke, off we go. Zobacz środek TUTAJ
 7. The Gruffalo. To światowy bestseller. Bardzo ciekawa i zabawna fabuła, książka kończy się w zaskakujący sposób. Wielokrotnie powtarzane frazy – dzieci szybko zapamiętują. Zobacz środek TUTAJ.
 8. The Gruffalo's Child. To równie genialna kontynuacja „The Gruffalo”. Tym razem bohaterem jest dziecko Gruffalo, które samotnie wyrusza w poszukiwaniu myszy, o której opowiadał jej tata. Czy nie zabraknie jej odwagi? Zobacz środek TUTAJ.
 9. Superworm. Superrobak swoją wszechstronnością ratuje przyjaciół z tarapatów. Tę supermoc zauważa także jaszczurka-czarownik, która zapragnęła mieć takiego superbohatera przy sobie. Jaszczurka dopnie swego, a przyjaciele przyjdą z pomocą. W jaki sposób? Zobacz środek TUTAJ.
 10. The Smartest Giant in Town. To książka o wielkoduszności. O tym, że warto być otwartym na innych. O rezygnowaniu z własnych potrzeb, które w rzeczywistości nie są nam niezbędne do życia. Olbrzym George po zakupach w nowym sklepie odzieżowym oddaje kolejne części swojej garderoby zwierzętom w potrzebie. Czy to sprawi, że będzie nieszczęśliwy? Zobacz środek TUTAJ.
 11. The Snail and the Whale. Historia opowiada o niezwykłej przyjaźni humbaka ze ślimakiem. Humbak pomaga ślimakowi, który nie potrafi usiedzieć w miejscu i wyruszają w podróż. Zwiedzając świat poznają piękno przyrody. Ale także niebezpieczeństwa jakie człowiek może naturze zgotować (piękne przesłanie proekologiczne). Humbak wpada w poważne tarapaty, ślimak chce mu pomóc. Uda mu się? Zobacz środek TUTAJ.
 12. Tabby McTat. Uliczny artysta wraz ze swoim wiernym towarzyszem kotem dają koncerty. Pewnego dnia, kot zostaje sam i znajduje nowy dom. Pomimo nowej miłości, serce jego tęskni za ulicznym życiem wraz ze swoim panem. Czy uda mu się go odszukać? Zobacz środek TUTAJ.
 13. The Gruffalo and Other Stories (CD). To genialnie wykonane słuchowiska czterech znanych i lubianych opowiadań Julii Donaldson: The Gruffalo, A Squash and a Squeeze, The Smartest Giant in Town oraz Monkey Puzzle. Ciekawe efekty dźwiękowe. Po każdym opowiadaniu jest piosenka, która jest bardzo atrakcyjną formą zapamiętywania tekstu z poprzedniego opowiadania. Odsłuchanie płyty trwa około 60 minut.
 14. The Gruffalo's Child and Other Stories (CD). To kolejna płyta z czterema fantastycznymi nagraniami opowiadań Julii. Znajdziecie tam: The Gruffalo's Child, Room on the Broom, The Snail and the Whale oraz Charlie Cook's Favourite Book. Po opowiadaniu śpiewana jest wpadająca w ucho piosenka. Czas trwania płyty to około 60 minut.


Większość przedstawionych tutaj pozycji znajdziecie w księgarni językowej Bookshop u Tobiasza. A nawet jeśli akurat niektóre z tych pozycji będą niedostępne, napiszcie do Moniki, ona na pewno pomoże Wam w zdobyciu tytułów. Do końca kwietnia na hasło ANGIELSKIZMAJA2021 otrzymacie 5% rabat!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl